146 Km2 yüzölçümü ve 410 Metre derinliği ile İtalya’nın en büyük üçüncü gölü olan Como Gölü (ülkenin en büyük gölü Garda Gölü, en büyük ikinci gölü ise Maggiero Gölü’dür.) dünyanın her yerinden yoğun şekilde ziyaret alan eşsiz bir doğaya sahip, cazibe merkezi destinasyonlardan biridir.

Como Gölü Tarihi
Como Gölü’nün kıyısında yer alan yerleşim birimlerinden en büyüğü, adını gölden alan Como’dur. Como, İtalya’nın Milano şehrinin 50 Km uzağında yer almaktadır.

Como Gölü Gezilecek yerler
Como Gölü bulunduğu bölgede görülmeye değer en önemli yer olmakla birlikte, gölün etrafındaki yerleşim birimlerinin her biri de ayrı ayrı görülmesi ve gezilmesi kesinlikle gereken yerler arasındadır. Ancak, bu yerleşim birimlerinin sayısı o kadar çoktur ki bir plan dahilinde aralarında seçim yapmak zorunludur. Bellagio bunlar arasında akla ilk gelenlerden biridir.

Como’da görülmesi gereken ilk önemli yer Volta Meydanı’dır. Meydan adını Como doğumlu bilim adamı Alessendro Volta’dan almıştır. Volta, pili icat ederek adını tüm dünyada duyurmuştur.

Göl etrafında olağanüstü mimarilere sahip birçok villa yer almaktadır. Bu villaların büyük bir çoğunluğu dünya çapında üne sahip kişilere aittir. Como ve Como Gölü dünyanın en zenginlerinin rağbet ettiği yerlerin başında gelmektedir.

Göl kıyısındaki villalardan biri olan Villa d’Este, bugün otel olarak işletilmektedir. Villa, uzun yıllar İngiliz kraliçelerine hizmet vermiş olması ve Alfred Hitchcock’a ilham kaynağı olması ve ünlü senarist ve yönetmenin birçok hikayesini burada yazması ile ünlüdür.

Como Gölü, yelken sporuna gönül verenler için de eşsiz bir fırsattır. Göl etrafında birçok yelken kulübü yer almaktadır.

Como Gölüne Nasıl Gidilir
Dünyanın birçok yerinden ve ülkemizden Milano’ya direkt uçuşlar bulunmaktadır. Milano’dan kalkan trenler ile Como Gölü’ne rahatlıkla ulaşmak mümkündür. Trenin yanı sıra şehir içinde, vapur ve karayolu ile erişim de diğer seçenekler arasında yer almaktadır.

Como Gölünde Ne yenir
Como’da İtalya’nın genelinde olduğu üzere İtalyan mutfağından lezzetleri tatmak gerekmektedir. Tiramisu ve cappucino ikilisinin yanı sıra İtalyan pizza ve lazanyasını da asla unutmamak önemlidir. Como Gölü kıyısında bu lezzetlere ulaşılabilecek sayısız restoran ve kafe bulunmaktadır.

İ Saloni Mobilya Fuarı Ziyaret Yapabileceğiniz Turlarımız

1.Prg. 08 - 11 Nisan 2025 Milano
4* Ramada Plaza Hotel (3 Gece)

(0)

2.Prg. 10 - 13 Nisan 2025 Milano
4* Ramada Plaza Hotel (3 Gece)

(0)

3.Prg. 09 - 13 Nisan 2025 Milano
4* Ramada Plaza Hotel (4 Gece)

(0)